فهرست سایت

آیا بین گارانتی های مختلف یک برند خاص تفاوت قیمت وجود دارد؟

بله،حتما" تفاوت قیمت وجود دارد شرکت های بزرگ معمولا" در هر کشور یک شرکت معتبر و واجدالشرایط محلی را به عنوان نمایند خود در آن کشور انتخاب می نمایند که این شرکت کالای اصلی را به شکل قانونی وارد کشور نموده و خدمات پشتیبانی مناسب را نیز ارائه می نماید ولی معمولا" در بازار گارانتی های دیگری به غیر از گارانتی اصلی ارائه می گردد که اکثر آنها نیز معتبر نبوده و حتی شرکت گارانتی کننده وجود خارجی ندارد و در واقع کالای قاچاق و در بسیاری مواقع تقلبی را گارانتی می نمایند البته موارد استثناء نیز وجود دارد مانند کالای بوش که در حال حاضر به دلیل شرایط خاص این برند توسط چند شرکت معتبر وارد می گردد .

آیا ممکن است تفاوت در قیمت یک کالای خاص به دلیل تفاوت در کشور سازنده باشد؟

خیر،این مسئله به هیچ عنوان صحت نداشته و اگر هم توسط فروشنده ای بیان می شود پوششی برای فروش گرانتر کالا به مشتری می باشد.البته شرکت های بزرگ چند ملیتی ممکن است برای کاهش هزینه ها و همچنین نفوذ بیشتر به بازارهای هدف کارخانه های مختلفی در نقاط مختلف دنیا برپا دارند به طور مثال در حال حاضر شرکت ال جی دارای کارخانه های متعدد در کره ، چین ، لهستان ، هند ، ترکیه ، ایران و... می باشد ولی تمام این کالاها تحت استانداردهای خاص و یکسان ساخته شده و کوچکترین تفاوتی از لحاظ کیفیت با کشور مبداء ندارند و در نهایت نیز با نام کشور مبداء در نقاط مختلف دنیا عرضه می گردند.

آیا امکان خرید حضوری و رویت کالا وجود دارد؟

در صورت نیاز امکان خرید حضوری و حضور در دفتر ما بله وجود دارد ولی رویت کالا خیر به دلیل این که ما در دفتر شرکت کالای خاصی نداریم و کالاها در انبارهای ما آماده سازی گردیده و به آدرس های مورد نظر ارسال می گردند.

آیا فروشگاه e3rah اصل بودن کالاها و گارانتی ها را ضمانت می نماید؟

100% . در مورد کالاهای بزرگ چون نصب توسط شرکت واردکننده انجام می پذیرد در صورتی که شماره سریال تطبیق نداشته باشد شرکت از نصب خودداری می نماید و در مورد کالاهای کوچک نیز در صورت مشاهده هرگونه مشکل در گارانتی می توانید بلافاصله و بدون قید و شرط کالا را با هزینه ما عودت نمایید البته این موضوع در مورد کالاهای بزرگ نیز صادق می باشد.در مورد شکستگی کالا ، کالا در هنگام تحویل سالم تحویل مشتری خواهد گردید و بسیار به ندرت پیش می آید که کارتن کالا کاملا" سالم بوده ولی محصول دجار مشکل باشد لذا توصیه می نماییم اگر کارتن کالایی مشکل داشت آن را بلافاصله عودت نمایید تا دچار مشکلات بعدی نگردید.

آیا امکان دریافت پیش فاکتور وجود دارد؟

در مورد خریدهای تکی خیر.ولی اگر قصد خرید عمده دارید می توانید تلفنی تماس بگیرید تا مذاکره نماییم.

آیا امکان ثبت سفارش تلفنی وجود دارد؟

بله اگر در زمینه ثبت اینترنتی مشکلی داشتید می توانید تلفنی تماس بگیرید تا همکاران ما فرم سفارش اینترنتی شما را تکمیل نمایند.

آیا می توانم برای خرید از مشاوره استفاده نمایم؟

حتما" حتی اگر قصد خرید هم نداشتید و یا تمایل دارید خرید خود را از جای دیگری انجام دهید ما با افتخار حاضر به پاسخگویی به سوالات فنی شما می باشیم.

آیا قیمت های e3rah کمتر از سایر فروشگاه ها می باشد؟

اولین هدف ما صداقت با مشتریان و فروش با بهترین شرایط  می باشد لذا قاطعانه عنوان می نماییم هیچ فروشگاهی چه اینترنتی و چه فیزیکی نمی تواند ادعا نماید به طور مطلق بهترین قیمت را نسبت به سایرین دارد و اگر هم کسی این ادعا را مطرح می نماید فقط جنبه تبلیغاتی دارد چرا که قیمت به شرایط مختلفی مانند میزان موجودی کالا در انبار هر فروشنده ، خرید قبلی ، موجوی انبار شرکت اصلی تامین کننده ، نوسان بازار ، تغییرات سریع قیمت شرکت واردکننده به خصوص در مورد کالاهایی مانند تلویزیون و... بستگی دارد و احتمال دارد فروشگاهی به دلیل داشتن موجودی قبلی از یک کالا و یا به روز نبودن قیمت آن را کمتر از قیمت روز بازار قیمت گذاری کرده باشد  و در ضمن در مورد قیمت شرایط دیگری مانند تحویل کالا با کارتن پاره ، دریافت کرایه حمل و یا دریافت هزینه های دیگر به بهانه های مختلف وجود دارد که با این که یک فروشنده ظاهرا" ارزانتر کالای خود را قیمت گذاری نموده ولی عملا" گرانتر آن کالا را به مشتری می فروشد لذا ما این اجازه را به خود نمی دهیم که بیان نماییم  قطعا" پایین ترین قیمت را نسبت به سایرین داریم ولی ادعا می نماییم قیمت های ما ایده آل بوده و در اکثر مواقع مزیت رقابتی قیمت را دارا می باشد و در ضمن کالای بدون مشکل تحویل مشتری خود می نماییم و مبنای کار ما فروش کالا با گارانتی معتبر و اصلی ، قیمت ایده آل ، حمل رایگان و جلب رضایت خریدار به هر نحو می باشد.

آیا موجودی انبار کاملا" با سایت تطابق دارد؟

در 99% مواقع بله مشکلی در این زمینه وجود ندارد ولی امکان دارد موجودی آن کالا کم بوده و شخص دیگری قبل از شما اقدام به خرید نموده باشد و قبل از به روز رسانی سایت شما مجددا" اقدام به خرید نمایید  لذا در مورد خریدهای گران قیمت بهتر است قبل از پرداخت آنلاین و یا واریز به حساب تلفنی با بخش فروش فروش ما هماهنگ گردد تا خدای نکرده شرمنده شما نشویم البته اگر هم خرید خارج از ساعات اداری بوده و به هر دلیل واریز انجام شده باشد بلافاصله مبلغ عودت خواهد گردید. 

فاصله خرید تا زمان تحویل چقدر می باشد؟

اگر سفارش تا ساعت 12 بعد از ظهر قطعی شده باشد کالا در همان روز حداکثر تا ساعت 9 شب تحویل مشتری ، باربری یا پست خواهد گردید و اگر بعد از ساعت 12 سفارش قطعی گردد تحویل کالا حداکثر تا ساعت 9 شب روز بعد انجام خواهد شد.

آیا قیمت ها قطعی می باشد و یا امکان دریافت تخفیف وجود دارد؟

قیمت های ما با حداقل حاشیه سود محاسبه گردیده و در شرایط معمول ثابت می باشند اما امکان دارد با توجه به حجم کالاهای موجود در سایت و تعدد برندها قیمت کالایی خاص توسط شرکت تامین کننده اصلی کاهش یافته باشد و ما آن را اعمال ننموده باشیم در این شرایط حتما" بررسی نموده و در صورت امکان تخفیف مناسبی برای کالا در نطر گرفته خواهد شد ضمن این که به پاس توجه و همراهی این گروه از مشتریان وفادار امتیازاتی برای آن ها در نظر گرفته و در هر دوره جوایزی به این عزیزان اعطاء خواهیم نمود.

آیا در صورت خرید همزمان چند کالا امکان دریافت تخفیف وجود دارد؟

بله!در صورت خرید جهیزیه کامل و یا انجام خرید کلی از فروشگاه e3rah و به پاس اعتماد مشتریان محترم علی رغم حداقل حاشیه سود ، از سود فروش تعدادی از کالاهای خریداری شده صرف نظر کرده و در غالب تخفیف از مبلغ فاکتور کسر می نماییم.

آیا امکان فروش عمده به مراکز پخش وجود دارد؟

بله این آمادگی را داریم که این کار را با مناسب ترین قیمت انجام دهیم ولی فقط به صورت فروش نقدی و از فروش چکی و اعتباری به هر نحو معذوریم.

ما در این سایت از کوکی‌ها استفاده کرده ایم. ادامه بازدید شما به منزله قبول این موضوع است.