فهرست سایت

با توجه به سوالات متعددی که برای خریداران محترم کولر گازی پیش می آید و بسیاری از آن ها متاسفانه با راهنمایی های اشتباه فروشندگان اقدام به خرید اشتباهی می نمایند که تا مدت ها گریبانگیر آن ها بوده و برایشان ایجاد مشکل می نماید تصمیم گرفته شد راهنمایی در سایت فروشگاه  e3rah.com قرار داده شود تا مشتریان محترم با عمل به آن ها بتوانند یک انتخاب خوب و خرید مطمئن داشته باشند لذا خواهشمندیم به نکات این راهنما توجه نموده و سپس اقدام به انتخاب و خرید نمائید و در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر نیز با ما از طریق تلفن های 33122206 ، 33122650 (021) و یا همراه 09212122583 و یا کانال تلگرام e3rahshop در ارتباط باشید.

انواع کولرهای گازی

کولرهای گازی به چهار دسته مهم تقسیم می گردند:

1-کولرهای گازی اسپیلت (دوتکه) شامل پنل و کمپرسور که مناسب محیط های مسکونی و دفاتر اداری و مغازه ها می باشند.

2-کولرهای گازی یک تکه یا پنجره ای که با توجه به صدا و قدرت زیاد و تا حدودی نازیبا نمودن فضا بیشتر مناسب فضاهایی مانند محیط های صنعتی و انبارها می باشند که صدای زیادتر و زیبایی چندان مهم نیستند.

3-کولرهای پرتابل (قابل حمل) که این گونه کولرها بیشتر مناسب محیط های مسکونی ، دفاتر اداری و مغازه هایی که که امکان نصب اسپیلت ندارند و یا فضای مورد نظر چندان بزرگ نیست میباشد.قدرت این کولرها تا حدودی کمتر از کولرهای اسپیلت می باشد ولی جهت فضاهای کوچک و یا اشخاصی که در یک محل ثابت نیستند انتخاب بسیار مناسبی می باشد.

4-کولرهای ایستاده که این گونه کولرها بسیار پرقدرت بوده و طبیعتا" صدایی بیشتر نسبت به کولرهای اسپیت دارند و بیشتر مناسب مکان هایی مانند رستوران ها،تالارها،باشگاه های ورزشی و سالن های بزرگ اداری و مسکونی می باشند.

مزیت کولرهای گازی نسبت به کولرهای آبی

این کولرها بر خلاف کولرهای آبی رطوبت محیطی را افزایش نمی دهند که این موضوع به خصوص در مناطق گرم و مرطوب امتیاز مهمی محسوب می گردد ضمن این که هوایی بسیار مطبوع تر ایجاد مینمایند.

میزان مصرف برق

مصرف برق کولرهای گازی معمولی به طور میانگین 4 برابر کولر آبی می باشد که این میزان در کولرهای کم مصرف و اینورتر بین 30 الی 70% کاهش یافته و با انجام راهکارهایی مانند تنظیم و استفاده از سیستم کنترل دمای محیطی ، انتخاب محل مناسب و در سایه و درمسیر باد قرار دادن کمپرسور ، سرویس و نگهداری به موقع کولر و تناسب ظرفیت برودتی کولر با فضای مورد استفاده میزان استفاده از برق را حتی به اندازه مصرف یک کولر آبی کاهش داد.

ظرفیت مناسب جهت متراژهای مختلف

تا 25 متر مربع                 کولرهای 9000 و 10000

25 الی 40 متر مربع          کولرهای 12000 و 13000

40 الی 60 متر مربع          کولرهای 18000 و 19000

60 الی 80 متر مربع          کولرهای 24000 و 25000

80 الی 120 متر مربع        کولرهای 30000 و 32000

120 الی 150 متر مربع      کولرهای 36000

بالای 150 متر مربع           کولرهای ایستاده و یا استفاده از بیش از یک دستگاه کولر

البته در صورتی که در فضایی مانند 150 مربع به جای کولر 36000 از دو دستگاه کولر 18000 استفاده گردد بازدهی بسیار مطلوب تری خواهد داشت.

انواع کمپرسور و بهترین گزینه جهت مناطق مختلف

   نوع کمپرسور /  تحمل حرارت / مصرف برق / میزان صدا  /    توان

   پیستونی                   زیاد                        کم                        کم                  متوسط

   اسکرول                بسیار زیاد                 زیاد                      زیاد                   بالا

    روتاری                      کم                     بسیار زیاد            بسیار زیاد           بالا

کمپرسورهای پیستونی بیشتر مناسب مناطق معتدل و نیمه گرمسیر مانند تهران ، اصفهان و... می باشد.

کمپرسورهای اسکرول بیشتر مناسب مناطق گرمسیری مانند شهرهای جنوب کشور میباشند.

و کمپرسورهای روتاری بیشتر مناسب مناطق معتدل و مرطوب مانند شهرهای شمال کشور می باشند که البته در این گونه مناطق نیز در مجموع استفاده از کمپرسورهای پیستونی دارای مزیت بیشتری نسبت به کمپرسورهای روتاری می باشند و به نوعی می توان عنوان نمود کولرهای دارای کمپرسور روتاری فقط هزینه اولیه خرید بسیاری کمتری دارند ولی در بلند مدت به هیچ وجه دارای صرفه اقتصادی نیستند.

برند ، گارانتی معتبر و کشور سازنده کولر

بر خلاف صحبت هایی که در بازار توسط فروشندگان مطرح می گردد کشور سازنده و یا به عبارت بهتر مونتاژ کننده به هیچ وجه از اهمیت خاصی برخوردار نیست چرا که شرکت های بزرگ مانند ال جی،سامسونگ و... در راستای کاهش هزینه تولید و تعرفه گمرکی ممکن است کالاهای مشابه را در کشورهای مختلف مانند ایران،ترکیه،چین و... تولید نمایند ولی همه آن ها تحت یک استاندارد خاص و تحت نظارت مستقیم شرکت مادر بوده و هیچگونه تفاوتی از لحاظ کیفیت با هم ندارند و نام کشور سازنده نیز در پشت کالا کشور اصلی درج می گردد اما برند و گارانتی معتبر به خصوص دومی که شروط اصلی جهت انچام یک انتخاب خوب می باشند از سوی بسیاری از خریداران نادیده گرفته شده و بعد از مدتی نیز مشکلات زیادی برای آن ها به وجود آورده و حتی مجبور می شوند مجددا" برای خرید آن کالا هزینه نمایند.

و البته ذکر این توضیح نیز لازم است که منظور ما از خرید برند معتبر و گارانتی اصلی به هیچ وجه خرید کالای گرانتر نیست بلکه سعی داریم مشتریان را راهنمایی نمائیم که با توجه به نیاز خود بهترین انتخاب را انجام داده و خرید مطمئنی داشته باشند.

سوالات متداول در مورد کولر گازی

آیا کیفیت مدل های مشابه کالاهای با گارانتی اصلی با کالاهای بودن گارانتی و یا گارانتی متفرقه (کالاهای مشهور به بانه ای) متفاوت است؟

100% متفاوت است.امکان دارد شکل آن ها در ظاهر یکی باشد که البته در خیلی از موارد یکی هم نیست ولی تعویض کمپرسور ، ساختن کارتن مشابه جنس اصلی ، تعویض برند روی پنل ، ایجاد گارانتی نامعتبر و حتی جعل گارانتی های شرکت های معتبر با هزینه ای بسیار پائین امکان پذیر است لذا اکیدا" توصیه می نمائیم به هیچ وجه مرتکب این اشتباه نشوید.

از کجا بخریم و چگونه مطمئن شویم کالای خریداری شده اصل است؟

در درجه اول با خرید از فروشگاه های معتبر فیزیکی و اینترنتی.منظور از فروشگاه معتبر فروشگاهی است که اگر فیزیکی می باشد دارای جواز کسب از اتحادیه لوازم خانگی و اگر اینترنتی است دارای نماد الکترونیک وزارت صنعت،معدن و تجارت ، ساماندهی وزارت ارشاد و عضو انجمن کسب و کار اینترنتی بوده و در ضمن شخصیت حقوقی یا حقیقی آن و محل و آدرس دقیقا" مشخص بوده و علاوه بر امکان پرداخت حضوری امکان پرداخت از طریق درگاه امن و ضمانت تعویض کالای معیوب را نیز داشته باشد به این دلیل که  دریافت هر کدام از این نمادها و درگاه مستلزم طی مراحل دشواری بوده و نشان دهنده اعتبار کامل آن فروشگاه میباشد و در درجه دوم برای نصب خودتان فقط با شرکت گارانتی کننده اصلی تماس بگیرید و هرگز این موضوع را به فروشنده محول ننمائید چرا که اگر کالایی دچار کوچکترین مشکل از قبیل عدم هم خوانی سریال و یا معیوب  باشد توسط شرکت نصب نشده و فروشنده جهت جلوگیری از شکایت شرکت موظف به تعویض فوری کالای معیوب و یا عودت مبلغ خرید میباشد.

بسیاری از فروشندگان عنوان می نمایند کالاهای مشهور به بانه ای دارای گارانتی بوده و اصرار زیادی به فروش این گونه کالاها دارند آیا این موضوع صحیح است؟

در سال های اخیر با افزایش حجم این گونه کالاها در بازار چند شرکت که تعدادی از آنها حتی ثبت نبوده و تنها نام شرکت را بر خود گذاشته اند در قبال دریافت مبلغی در حد 30 هزار تومان اقدام به گارانتی این کالاها نموده اند که البته معمولا" فروشندگان این قبیل کالاها این مبلغ را جداگانه دریافت نموده و برچسب گارانتی این شرکت ها را خودشان بر روی کالا نصب مینمایند! و البته با این وضعیت ناگفته پیداست در صورت خرابی به بهانه های مختلف هیچ خدماتی رایگان انجام نشده و به بهانه های مختلف هزینه ای حتی بیشتر از کالاهای بدون گارانتی از مشتری دریافت می گردد.

در مورد اصرار بعضی از فروشندگان برای فروش این گروه از کالاها جواب بسیار ساده است این کالاها سود بیشتر و در مواقعی حتی تا 10 برابر نسبت به فروش کالا با گارانتی اصلی برای فروشنده دارد پس طبیعی است فروشنده ای که به دنبال سود زودگذر و کوتاه مدت باشد علاقه به فروش این قبیل کالاها داشته باشد.

سایر نکات قابل توجه:

1-در چند وقت اخیر مشاهده شده کالای تقلبی حتی با جعل برچسب گارانتی روی کالا و دفترچه گارانتی به عنوان کالای اصلی به خریداران ناآگاه فروخته شده پس لازم است جهت نصب فقط خودتان با شرکت گارانتی کننده تماس گرفته و در هنگام مراجعه نصاب نیز کارت شرکتی نصاب کنترل گردد.

2-مشاهده شده این قبیل فروشندگان در مواقعی حتی نصاب را نیز در زمان تحویل کالا ارسال مینمایند در حال حاضر هیچکدام از شرکت ها همچین سرویسی ندارند.

3-بسیاری از کولرها که قیمت بالاتری دارند مخصوص مناطق حاره ای هستند لذا جهت مناطقی مانند تهران نیازی نیست هزینه بیشتری پرداخت نمائید.

این راهنما در راستای کمک و راهنمایی به خریداران جهت انجام یک انتخاب خوب و خرید مطمئن نگارش گردیده و صرفا" جهت اطلاع رسانی می باشد ولی بدیهی است انتخاب حق مشتری بوده و مسئولیت هرگونه استفاده و برداشت مثبت یا منفی از این راهنما به عهده مشتر می باشد.ما در این سایت از کوکی‌ها استفاده کرده ایم. ادامه بازدید شما به منزله قبول این موضوع است.