فهرست سایت

لوازم خانگی آاگ (AEG)

شركت  Edison Gesellschaft  كه بعدها به نام AEG تغییر نام یافت، در سال 1883 توسط Emil Rathenau  در شهر برلین تاسیس گردید. در حقیقت شركت AEG فعالیت خود را با خریداری امتیاز تعداد محدودی از اختراعات مخترع امريكايي Thomas Edison آغاز نمود. اولین محصول تولید شده به نام برند AEG، لامپ های الكتريكي بود. پس از آن به سرعت در تولید محصولات انتقال جريان الكتريكي AC، موتورهای با كاركرد بخار، تجهیزات بالابر، پمپ، فن و ... به ادامه فعالیت پرداختند.
در سالهای 90-1889، يكي از طراحان برجسته شركت بنام"Michail Von Dolivo Dobrowolsky  " "پدر تكنولوژي 3 فاز AC " موفق به اختراع موتور قفس سنجابی آسنکرون در سال 1889 و ترانسفورماتور سه فاز "روتور قفسه ای" در سال 1990 شد.

در سال 1892 شركت AEG  شروع به ساخت لوازم خانگی نمود.

امروزه محصولات این کمپانی در عرصه دستگاه های اندازه گیری صنعتی، دستگاه های برش و فرض نیمه صنعتی عمومی و لوازم خانگی با همین برند و عنوان و تحت لیسانس و مدیریت گروه تجاری الکترولوکس به فعالیت اش  ادامه می دهد و همچنان لوازم خانگی (لباسشویی ، ظرفشویی ، یخچال فریزر ، ساید بای ساید و غیره) تنها در کشور ایتالیا ساخته می شوند. البته بعضی از لوازم پر مصرف این برند در آلمان هم ساخته می شوند.

ما در این سایت از کوکی‌ها استفاده کرده ایم. ادامه بازدید شما به منزله قبول این موضوع است.